Шелтер

Мета проекту – підтримати спільноту Новоселівської громади: дітей, вразливі групи населення, постраждалих внаслідок воєнних дій – за допомогою громади

Учасники / партнери проєкту, які спільно з ГО "Перспектива" втілювали проєктні заходи:

1. Новоселівська сільська рада Полтавського району та її структурні підрозділи:
  • Центр надання адміністративних та соціальних послуг
  • КУ "Центр надання соціальних послуг"
  • Відділ культури, молоді, спорту та туризму
  • Відділ освіти
  1. Локальний бізнес
  2. Місцеві ЗМІ

Результати реалізації проекту:

№1: створено належні умови для проживання 20-ти внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в 2-х шелтерах громади шляхом їх облаштування 20 ліжко-місцями з усіма необхідними постільними речами та засобами гігієни. Для цього придбали 20 розладних ліжок з матрацами, по 10 подушок, ковдр, комплектів постільної білизни та рушників. Шелтери забезпечені засобами гігієни (шампунь, мило, гель для душу, зубна паста і щітка, порошок для прання) та напольними стійками для одягу.

№2: зміцнено потенціал організації, місцевих органів влади, комунальних установ та місцевого бізнесу, які надають необхідну допомогу ВПО, діяти в надзвичайних обставинах

№3: посилено співпрацю активістів громади, самоорганізованих груп ВПО з місцевою владою, підвищено їх самозарадність (постійно здійснюється комунікація, зворотній зв'язок, взаємна підтримка).

Організовані активності в рамках проекту:

1) Проведено  круглий стіл, у ході якого розроблено та погоджено план дій для інтеграції ВПО в Новоселівській громаді, розподілено функції ОМС, ОГС, ВПО, локального бізнесу. Програма круглого столу.

2) Комплексна програма соціального захисту Новоселівської сільської ради прийнята в новій редакції з урахуванням погодженого плану дій: доповнена заходами щодо забезпечення інтеграції, соціальної адаптації, інформування та захисту ВПО. Програма підкріплена відповідним фінансуванням з місцевого бюджету та затверджена на черговій сесії (№1463 від  08.08.2022 р.).

3) Дводенна екскурсія з розважальною програмою урізноманітнила буденність 40 дітей ВПО та підтримала локальний бізнес під час воєнного періоду. Відео

Упродовж реалізації проєкту (з червня по серпень 2022 р. ) організовано біля 50 спільних інтеграційних заходів (як онлайн, так і офлайн, з дотриманням заходів безпеки): спотивні змагання, фестивалі, благодійні ярмарки, майстер-класи, пластове таборування, вишкіл з національно-патріотичного виховання, театралізоване дійство «Традиції та звичаї на Івана Купала», консультації психологів, соціальних працівників, співробіників ЦНАСПу. В цілому проєктом охоплено понад 360 осіб з числа ВПО та 150 осіб з Новоселівської громади (задіяні активісти, волонтери, працівники відділів і установ сільської ради, закладів освіти і культури тощо).

Аби сприяти самозарадності ВПО та створення груп самоорганізації підготовлено та поширено добірки інформаційних ресурсів про наявні можливості для ВПО:

• отримання фінансової і гуманітарної допомоги від благодійних організацій
  • отримання соціальної та психологічної допомоги
  • участі в культурних і розважальних заходах
  • використання веб-порталу електронних послуг
  • участі у програмах / конкурсах
  • вивчення / удосконалення української мови
  • отримання дублікатів документів, втрачених під час війни

Проєкт «Шелтер» реалізується ГО «Платформа сталого розвитку «ПЕРСПЕКТИВА» в межах проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства» (впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу).