Містобудування, архітектура та просторове планування

Відділ містобудування, архітектури та просторового планування виконавчого комітету Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області створений у складі Виконавчого комітету Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області та є уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури.

Відділ проводить свою діяльність та забезпечує реалізацію державної політики та завдань місцевого самоврядування в сфері містобудування та архітектури на території Новоселівської об'єднаної територіальної громади Полтавського району Полтавської області.

У своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельним Кодексом України, Законами України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність», «Про основи містобудування», «Про благоустрій населених пунктів», «Про рекламу», іншими законами і нормативами у сфері містобудування, Постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, Постановами Кабінету Міністрів України, наказами профільного міністерства, рішеннями Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області та її виконавчого комітету, розпорядженнями сільського голови, прийнятими в межах їх компетенції.

Основними завданнями та функціями відділу є сприяння в організації містобудівної діяльності спрямованої на забезпечення сталого розвитку території Новоселівської об’єднаної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Також відділ проводить моніторинг затвердженої містобудівної документації (генеральних планів та зонінг планів населених пунктів, проектів детального планування в межах населених пунктів та за межами населених пунктів) на території Новоселівської сільської ради Полтавського району та містобудівної документації, яка знаходиться в стадії розроблення, і сприяє в її затвердженні, з метою вирішення питань забудови території громади, оформлення земельних ділянок в приватну власність і користування.

Взаємодіє з органами державної влади і місцевого самоврядування всіх рівнів, іншими виконавчими органами ОТГ, підприємствами, організаціями, установами, об’єднаннями громадян.

За зверненнями юридичних осіб, фізичних осіб та громадян  відділом надаються послуги з питань:

• надання містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на земельних ділянках;
  • видачі забудовникам будівельних паспортів на забудову земельних ділянок для розміщення і будівництва індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної;
  • надання паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності;
  • присвоєння, коригування, зміну адрес об’єктам нерухомого майна (об’єктам будівництва, будинкам, будівлям, спорудам, квартирам, гаражним боксам, машиномісцям, іншим житловим та нежитловим приміщенням, які є самостійними об’єктами нерухомого майна).