КАРТКА ГРОМАДИ

Новоселівська ОТГ розташована в східній частині Полтавської області. Адміністративним центром об’єднаної громади є с. Новоселівка, що знаходиться на відстані 15 км від м. Полтава і проходить автошляхом Т 1707.

Площа – 255,239 км2. Станом на 1 січня 2021 р. в громаді проживає 5444 осіб. Основні відстані від с. Новоселівка: до м. Полтава – 15 км, до залізничного вокзалу «Полтава Південна» – 10 км, до автовокзалу «Полтава» – 22 км, до Аеропорту «Полтава» − 31,8 км.

Громада розташована у зоні лісостепу. Клімат помірно-континентальний з помірно холодною зимою і теплим літом. Середня температура січня від -5,5 до – 7,6° , липня від +20 до + 21,7°. Опадів – близько 208,1 мм на рік. Період з температурою понад +10° від 157 до 172 днів на рік. В цілому кліматичні умови за кількістю тепла, світла і вологи сприятливі для вирощування всіх районованих сільськогосподарських культур.

Рельєф території громади – рівнинний. Підґрунтові води залягають, як правило, на глибині понад 3 м. Ґрунтоутворюючі породи – середні та важкі суглинки, а також легкі глини. Територія громади розташована в смузі чорноземів, в той же час певні гідрографічні умови обумовлюють розмаїтість ґрунтового покриву. Так, в місцях, наближених до річки Свинківка та інших понижених зволожених ділянках мають місце ґрунти – лугові солонцюваті, лугові болотні, торф’яники, солонці лугові та їх комплекси. Ці території є сприятливими для пасовищ та сіножатей.

Села Рунівщина, Кованьківка, Новоселівка, Терентіївка, Брунівка і Пасківка розташовані на березі річки Свинківка (права притока Коломаку). Річка у цих місцях звивиста, утворює лимани та заболочені місця. Загальна протяжність р. Свинківка по території громади близько 20 км. Уздовж сіл Черкасівка, Вільхівщина, Вербове, Опішняни протікає р. Коломак. Проблема цих річок, як і більшості малих річок України в тім, що вони замулені, в результаті чого міліють і пересихають.

На березі річки Коломак уздовж с. Вільхівщина розташовується Вільхівщинський ландшафтний заказник. загальнодержавного значення, який перебуває під охороною (площа 618,9 га).

Природний ландшафт, водні об’єкти, ліс та луки формують рекреаційні зони, комфортні для відпочинку.