Раціональне використання деревної біомаси

В умовах дефіциту бюджетних коштів перехід на відновлювальні джерела енергії є вкрай необхідним. Разом з тим, на сьогодні в громаді наявні значні обсяги деревної біомаси: лісосмуги, що неконтрольовано заростають, заходять на поля та узбіччя доріг; хаотичні зарості; аварійні та звалені внаслідок буревію дерева; рештки від обрізки садів місцевих мешканців; дерева, які розташовані в небезпечній близькості до ліній електропередачі; деревні відходи ДП «Руднянське лісництво»: лісосічні відходи від рубок головного користування, низькосортна і тонкомірна деревина.
Частина цієї біомаси поступово стає непридатною до використання, захаращує територію громади, створює аварійні ситуації. Інша частина спалюється мешканцями. Це має негативні наслідки для здоров’я людини і для природи. Для того, щоб деревну біомасу можна було використовувати, її потрібно переробити – подрібнити. Придбання відповідного обладнання – щепоріза, бензопилок, кущоріза, рубальної машини - дозволить вирішити зазначені проблеми.

Бюджет - 100 тис. грн. (50/50 - кошти обласного та місцевого бюджету)