Раціональне використання деревної біомаси

Обгрунтування проєкту

В умовах дефіциту бюджетних коштів перехід на відновлювальні джерела енергії є вкрай необхідним. Разом з тим, на сьогодні в громаді наявні значні обсяги деревної біомаси: лісосмуги, що неконтрольовано заростають, заходять на поля та узбіччя доріг; хаотичні зарості; аварійні та звалені внаслідок буревію дерева; рештки від обрізки садів місцевих мешканців; дерева, які розташовані в небезпечній близькості до ліній електропередачі; деревні відходи ДП «Руднянське лісництво»: лісосічні відходи від рубок головного користування, низькосортна і тонкомірна деревина.
Частина цієї біомаси поступово стає непридатною до використання, захаращує територію громади, створює аварійні ситуації. Інша частина спалюється мешканцями. Це має негативні наслідки для здоров’я людини і для природи. Для того, щоб деревну біомасу можна було використовувати, її потрібно переробити – подрібнити. Придбання відповідного обладнання – щепоріза, бензопилок, кущоріза, рубальної машини - дозволить вирішити зазначені проблеми.

Бюджет проєкту - 100 тис. грн. (50/50 - кошти обласного та місцевого бюджету).

Виконані заходи за проєктом:

1. Придбано обладнання для КП «Турбота»: бензопилку, кущоріз, подрібнювач, рубальну машину
  2. Здійснено благоустрій території громади працівниками КП «Турбота»: усунення аварійних дерев, прибирання чагарників тощо з подальшою переробкою деревини і постачання щепи споживачам – комунальним установам і домогосподарствам
  3. Підготовлено компостну яму для органічних відходів

Результати проєкту:

1. здійснено благоустрій територій громади
  2. підвищено рівень безпеки населення (в результаті видалення аварійних дерев та дерев, які підлягають видаленню за віком)
  3. зменшено витрати бюджетних коштів на опалення комунальних закладів у результаті економії та диверсифікації енергоресурсів
  4. створено додаткові робочі місця в КП «Турбота»
  5. зменшено витрати бюджетних коштів на управління відходами у зв’язку зі зменшенням кількості деревних відходів

Проект реалізовано за сприяння Юлії Попової (директорка КУ "Агенція місцевого розвитку", голова правління ГО «ПЕРСПЕКТИВА»).