БібліоHUB

У лютому 2020 року ми отримали радісну звістку про те, що наш проєкт (один з-поміж тисячі поданих) пройшов конкурсний відбір.

Проєкт БібліоHUB фінансується House of Europe (номінація – Великий інфраструктурний грант у розмірі 6 тис. євро). За грантові кошти придбано сучасну оргтехніку (ноутбуки, БФП, проектор з екраном та ін.), меблі (шафи, полиці, столи зі стільцями, офісний диван, м’які крісла), а також розвиваючі настольні ігри.

Менеджер проекту - Юлія Попова, директорка КУ "Агенція місцевого розвитку територіальних громад Полтавського району", голова правління ГО «ПЕРСПЕКТИВА». Фахівці цих установ уже не перший рік працюють з нашою молоддю, працівниками сфери культури і туризму з тим, щоб підняти розвиток цих секторів до європейського рівня.

Відтак проєкт передбачає облаштування сучасного мультифункціонального простору Новоселівської сільської бібліотеки в кращих європейських традиціях. Цей простір містить «workspace» з безкоштовним доступом до Інтернету та офісної техніки; відкриту платформу для спілкування, генерації нових ідей; публічний простір для проведення лекцій, гуртків, воркшопів, майстер-класів, тематичних вечірок, турнірів з настільних ігор, переглядів фільмів, інтелектуальних ігор, неформальних зустрічей з відомими людьми, дискусій, дитяча зона з пуфами, розмальовками, розвиваючими іграми, а також простір для людей старшого віку: курси комп’ютерної грамотності, майстер-класи щодо користування мобільними додатками, соціальними мережами та скайпом, тематичні зустрічі.

БібліоHUB має свої унікальні «родзинки»: по-перше, його реалізація дасть можливість створити своєрідну «точку зростання» села на базі бібліотеки; по-друге, робота бібліотеки перейде у зовсім інше русло, що сприятиме збільшенню кількості відвідувачів, які зможуть отримувати якісніші послуги: отримувати доступ до електронних книг, сплачувати за комунальні послуги, здійснювати пошук потрібних документів в мережі Інтерент, навчатися онлайн. І найголовніше: ми хочемо привернути увагу до багатої історико-культурної спадщини нашого краю. Для цього будемо разом створювати електронну версію «Історії громади» - збирати інформацію у старших мешканців громади, відшукувати історичні документи і світлини в архівах. Сканувати і оцифровувати їх, доповнювати історичними фактами, щоб скласти об’єктивну історичну довідку нашої громади. Початок вже покладено: https://www.facebook.com/Agency.of.Poltava.District/videos/2585368168391341, будемо продовжувати розпочату роботу по наповненню змістом нашого хабу!

Звіт про використання коштів

Відео-презентація 1