Екологічна стежка до Вільхівщинського заказника

Результати реалізації проєкту

1. Привернено увагу до проблеми утилізації побутових відходів:
- ліквідовано 2 несанкціоновані сміттєзвалища на території Заказника;
- облаштовано майданчик для збору побутових відходів у роздільний спосіб перед в’їздом до Заказника;
- підвищено рівень екологічної свідомості та культури поводження з ТПВ населення;
- зменшено витрати на ліквідацію стихійних звалищ;
- привернено увагу жителів області до проблем забруднення навколишнього середовища;
- залучено партнерів до природоохоронних заходів; поліпшено благоустрій та естетичний вигляд території Заказника.
2. Облаштовано екологічну стежку в межах Заказника:
- обрано маршрут; складено картосхему; виготовлено відео- та інформаційні матеріали про Заказник (інформаційний стенд, вказівники, буклети тощо);
3. Поширено екологічні знання:
- популяризовано екологічну просвіту серед учнівської молоді;
- створено підґрунтя для проведення науково-дослідницької роботи і спостережень на території Заказника для нової української школи та вищих навчальних закладів Полтавщини.
4. Створено привабливий туристичний об’єкт обласного значення:
- підвищено рівень туристичної привабливості Новоселівської громади;
- придбано туристичне спорядження; облаштовано зони для відпочинку;
- збільшено надходження до бюджету сільської ради за рахунок розвитку туристичної діяльності.
Головним результатом є збереження в природному стані водно-болотного комплексу заплави річки Коломак з мережею діючих джерел, як регулятора водного режиму, рівня ґрунтових вод прилеглих територій, стабілізатора мікроклімату з багатим видовим складом рослин; збереження типових природніх ландшафтів в заплаві р. Коломак – місця зростання та проживання великої кількості рослин і птахів, як загальнопоширених, так і рідкісних та занесених до Червоної книги України; збереження загального екологічного балансу в регіоні.

Бюджет - 100 тис. грн. (50/50 - кошти обласного та місцевого бюджету)