Екологічна стежка до Вільхівщинського заказника

Обгрунтування проєкту

На території с. Вільхівщина, що входить до Новоселівської сільської ради Полтавського району розташований Вільхівщинський заказник – ландшафтний заказник загальнодержавного значення в Україні. Його територія в межах сільської ради становить 618,9 га (загальна площа – 1030 га).  Загальнодержавний статус надано для збереження цінного болотного масиву в заплаві р. Коломак. Рослинність представлена великою кількістю видів, у т.ч. рідкісних – вольфія безкоренева, пухирник звичайний. У заказнику нараховано близько 63 видів представників фауни. В сезон міграції кількість птахів подвоюється, і в цей час можна побачити ряд рідкісних видів: лебідь-шипун, шуліка чорний, дупель. У заказнику гніздується рідкісний вид птахів – журавель сірий, занесений до Червоної книги України.

Мета проєкту - створити умови, необхідні для розвитку екологічної свідомості, обізнаності та дбайливого ставлення мешканців до природи, для проведення навчальної і пропагандистської роботи з питань охорони навколишнього середовища шляхом облаштування екологічної стежки в межах Вільхівщинського заказника

Виконані заходи за проєктом:

1. Проведено інформаційну кампанію
  2. Просвітницька робота серед населення щодо необхідності роздільного збору сміття та природоохоронних заходів
  3. Прибрано сміття з територію Заказника
  4. Облаштовано майданчик для збору побутових відходів у роздільний спосіб перед в’їздом до Заказника
  5. Придбано туристичне спорядження
  6. Облаштовано зони для відпочинку
  7. Виготовлено відео- та інформаційні матеріали про Заказник (інформаційний стенд, вказівники, брошури)
  8. Встановлено інформаційні стенди, вказівники
  9. Розроблено маршрут екологічної стежки

Результати реалізації проєкту:

1. Привернено увагу до проблеми утилізації побутових відходів
  2. Облаштовано екологічну стежку в межах Заказника
  3. Поширено екологічні знання: популяризовано екологічну просвіту серед учнівської молоді
  4. Створено привабливий туристичний об’єкт

Бюджет - 100 тис. грн. (50/50 - кошти обласного та місцевого бюджету).

Відео-презентація Вільхівщинського заказника

Проект реалізовано за сприяння Ю. Попової (директорки КУ "Агенція місцевого розвитку", голови правління ГО «ПЕРСПЕКТИВА»).