Представляємо вашій увазі остаточний варіант меморіального знаку Михайлу Гаврилку

Дата: 06.08.2022 10:00

За нього проголосували 49% опитаних респондентів. Також команда скульпторів та архітекторів внесла побажання громадськості. Дякуємо всім небайдужим за голосування та участь в обговоренні.

Оновлена композиція буде невдовзі виготовлена та встановлена в сквері імені Гаврилка в селі Рунівщина.
Нагадаємо, що цього року 5 вересня ми відзначатимемо 140 років від дня народження нашого славетного земляка.

Хорунжий Армії УНР, начальник штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанський отаман народився в нашій громаді на козацькому хуторі поблизу Рунівщини.
Недовге життя (38 років) Гаврилка схоже на авантюрний роман. Він мріяв про незалежність України, свого часу навчаюсь у Парижі на скульптора, не залишився у Європі, а повернувся відстоювати суверенність Батьківщини.
Паралельно з творчою діяльністю воював та вів підпільну діяльність, кілька разів заарештований, побував в кількох таборах де продовжував вести просвітницьку та агітаційну діяльність серед полонених. Як загинув Михайло Гаврилко достеменно не відомо. За однією з версій був заарештований чекістами восени 1920 року, як керівник антибільшовистського повстання та був спалений живцем у топці потяга.
Хоче дізнатися більше про нашого земляка? Читайте за посиланням: