Надзвичайники Полтавщини нагадують правила, що допоможуть зберегти ваше життя під час відпочинку на пляжах

Дата: 15.06.2022 13:45

Спека влітку - привід поплавати в річці чи озері.
Безпечний відпочинок поблизу водойми - це не тільки вміння добре плавати, а й дотримання правил поведінки на воді, контроль своїх сил та дотримання правил безпеки.

Надзвичайники Полтавщини нагадують норми, які допоможуть зберегти ваше життя під час відпочинку на пляжах:
- купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.
- плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин.
- не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. При різкому охолодженні у воді настає рефлекторне скорочення м'язів, що спричиняє припинення дихання.
- забороняється входити у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.
- якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном.
- у воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.
- не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил.
- у водоймах з великою кількістю водоростей потрібно намагатися плисти поблизу самої поверхні води, не робити різких рухів, щоб не заплутатись.
- якщо ж руки або ноги заплуталися в стеблах, необхідно зупинитися (прийняти положення "поплавка", "спливання") і звільнитися від них.
- дуже обережно плавайте на надувних матрацах та надувних іграшках. Вітром їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею - захлеснути, із них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.
- купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності. Не можна плавати з трубкою при сильних хвилях!

Нагадуємо, що наразі в Полтавській області діє заборона користуватися плавзасобами на відкритих водоймах.
Використання надувних матраців та “пончиків” для відпочинку на пляжі - дозволено!