Рятувальники та поліція попереджають про небезпеку танення льоду на водоймах!!

Дата: 22.02.2022 11:48

Найнебезпечніше те, що нa лід виходять діти, просто прогулюючись замерзлою річкою чи ставком. Вони шукaють aдренaліну, не знaючи наскільки такі прогулянки небезпечні.

Рятувальники та поліція просить бaтьків розказувати своїм дітям про прaвилa безпеки нa льоду.

Пояснюйте малечі та підліткам, як трагічно іноді закінчуються прогулянки по замерзлій водоймі! Не пускайте неповнолітніх лід! Слідкуйте за тим де перебувають ваші діти протягом дня.

Стали свідком перебування дітей чи дорослих на кризі, які потребують допомоги?

Щоб уникнути трагедії, потрібно знати яких правил слід дотримуватися.

Зауважте, що доросла людина несе повну відповідальність за свою поведінку на кризі. Однак відповідальність за безпеку дітей покладається на батьків, вчителів та інших осіб, які опікуються їх вихованням.

Варто пригадати правила поведінки на льоду просто зараз:

виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди.

Навесні лід тонкий та крихкий, а значить – не варто ризикувати взагалі.

Категорично заборонено збиратися на льоду великими групами в одному місці. Через різке навантаження крига може тріснути.

Із собою потрібно мати лижі, мотузку, палицю та інші знаряддя, що можуть допомогти у критичній ситуації.

Якщо лід почав тріщати або з’явилися характерні розколини, потрібно негайно повернутися на берег. АЛЕ повільно, не відриваючи ніг від льоду.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно повідомте їй, що йдете на допомогу, і терміново зателефонуйте до служби порятунку.

Як діяти далі?

- потрібно підкласти під себе лижі, дошку і повзти на них, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте!

- кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метри;

- дійте рішуче й швидко – постраждалий швидко мерзне, а мокрий одяг тягне його донизу. Подавши постраждалому підручний засіб, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони.

- укрийте його від вітру, допоможіть дістатися теплого місця та зігрітися: потрібен сухий одяг й теплий напій.

- обов’язково зателефонуйте до швидкої – потрібно переконатися у відсутності загроз для життя та