Спалювання трави, сухостою та листя завдає непоправної шкоди довкіллю, людям та призводить до екологічного лиха

Дата: 29.09.2021 08:26

Попри те, що осінь з листопадом ще не настала, а свіже повітря вже псує дим. На жаль, не всі громадяни, а особливо жителі приватного сектору зважають на те, що не можна палити сміття та траву.
Те, що палії вважають сміттям, насправді є їжею для живих організмів та житлом і притулком для них. При трав’яній пожежі гинуть усі живі істоти на поверхні та в ґрунті: зайці, їжаки, плазуни, земноводні, комахи, а їхні личинки, лялечки, дощові черв’яки тощо — згорають або задихаються від диму.

Випалювання сухостою викликає загибель кладок та знищення місць гніздування птахів. Випалені місця пернаті покидають назавжди.
Токсини, що виділяються під час горіння рослин та інших речовин провокують виникнення хвороб, зокрема дихальної системи.
Також, це може призвести до масштабных пожеж!
Нагадуємо, що за спалювання сміття та трави передбачена адміністративна відповідальність: стаття 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) КУпАП.
Стаття передбачає штраф для громадян 3 060 – 6 120 гривень, для посадових осіб 15 300 – 21 420 гривень.
У разі, якщо спалювання спричинили пожежу, передбачена вже кримінальна відповідальність.
Всім чудової осені! Бережіть своє здоров’я та майно!