Новоселівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Хто має право на пільги по сплаті земельного податку?

Дата: 06.10.2020 14:55
Кількість переглядів: 360

Конституцією України визначено, що земля є основним національним багатством. Майже кожен громадянин України має у власності земельну ділянку хоча б одного цільового призначення. Відтак актуальним питанням є наявність  пільг щодо сплати земельного податку для фізичних осіб.

Фото без опису

Відповідно до пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України земельний податок – це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Статтею 281 Податкового кодексу України передбачено, що від сплати земельного податку звільняються: 1) особи з інвалідністю першої і другої групи; 2) фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; 3)пенсіонери (за віком); 4) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 5) фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм: 1) для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; 2) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0, 15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара; 3) для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; 4) для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; 5) для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Якщо фізична особа, яка згідно законодавства звільняється від сплати земельного податку, станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до Державної фіскальної служби України за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі подання фізичною особою, яка станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування пільги після 1 травня поточного року пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

 Якщо право на пільгу у фізичної особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року та/або фізична особа набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до Державної фіскальної служби України за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності.

Кваліфіковану правову допомогу з цього та інших питань можна отримати, звернувшись до Полтавського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою:м. Полтава, вул. Міщенка, 2. Телефон (0532) 50-27-29.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь