Безпека бджіл при застосуванні пестицидів!
Керівникам сільгосппідприємств!
З розвитком сільського господарства, з’явилося багато нових методів обробітку сільськогосподарських культур та нових видів пестицидів. Останнім часом випадки отруєння бджіл стали непоодинокими та спричиняють клопоту як пасічникам, які несуть збитки, так і сільському господарству – відповідачу.
Для виключення випадків отруєння бджіл під час обробітку сільськогосподарських культур рекомендуємо дотримуватися наступних правил, що встановлені законодавством України:
1. Сповіщати власників пасік за три доби до хімічних обробок з зазначенням застосовуваних пестицидів, місця (у радіусі
2. Отримати у сільській раді, на території якої знаходиться сільськогосподарське підприємство інформацію про стаціонарні та кочові пасіки.
3. Обробку проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.
4. Не допускати обробітку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
5. Забороняється проводити авіаційну обробку пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідливими та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:
а)
б)
в)
6. Повідомити про виконання попереджувальних заходів Полтавське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавської області. Використовувати засоби захисту рослин, що пройшли держреєстрацію і включені в перелік дозволених до застосування.
7. Обробітки рекомендуємо проводити в нельотний час ( після 21 год., або в нічний час). Якщо ж трапилося отруєння бджіл, то направити представника Вашого сільгосппідприємства до включення в склад робочої комісії по випадку отруєння бджіл.
Нагадуємо, що в разі не дотримання вимог керівник сільськогосподарського підприємства несе кримінальну відповідальність згідно з пунктами 6.2.1., 6.2.11.ДСП 8.8.1.2.001-98 та розділу 5 Держсанправил авіаційного застосування пестицидів та агрохімікатів в народному господарстві від 18.12.96, № 382.
Дотримання правил та прояв взаємоповаги один до одного є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що не лише забезпечить відсутність судових тяжб з приводу відшкодування завданої шкоди, а й принесе користь обом сторонам, пасічнику – мед, пилок та здорових бджіл, власнику с/г підприємства – підвищення врожайності сільськогосподарських культур не менш як на 25%, що запилені бджолами, а пересічним людям – продукти бджільництва для здоров’я та продукцію випущену с/г підприємствами на прилавках магазинів.