Новоселівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Головною причиною пожеж, що виникають внаслідок спалювання сухої природної рослинності, стерні, соломи, післязбиральних залишків є людська недбалість та недотримання елементарних правил протипожежної безпеки

Дата: 09.07.2024 13:28
Кількість переглядів: 96

 

Громадяни, незважаючи на заборони, щороку спалюють на полях та городах стерню або солому після збирання врожаю.

Мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх земельних ділянках або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.

Фото без опису

Саме із спалювання стерні на полях починається більшість пожеж. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

Нагадуємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 гривень і на посадових осіб - від 15300 до 21420 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 до 12240 гривень і на посадових осіб - від 21420 до 30600 гривень.

Також, згідно статті 245 Кримінального кодексу України: знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від 91800 до 153000 гривень або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Звертаємося до жителів громади, з проханням не  палити та не кидати на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки.

Окремо звертаємось до керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням припинити спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання!

 Дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Крім того, зауважимо аграріїв на необхідності проведення обпашки полів зі сторони доріг та лісосмуг. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.

При виявленні пожежі негайно телефонуйте за номером «101», за фактом підпалу телефонуйте за номером «102».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь