20 лютого - День Героїв Небесної Сотні, які у 2014-му поклали свої життя за майбутнє держави

Дата: 20.02.2024 10:46

Цього дня ми згадуємо трагічні події січня-лютого 2014 року, коли в ході Революції Гідності відбулися масові розстріли протестувальників. 20 лютого у центрі столиці, на Майдані Незалежності, загинуло найбільше активістів.

Офіційне число Небесної Сотні - 107 осіб. Це були люди різного віку, різної національності, різних професій та соціального статусу. Наймолодшим з них був Назарій Войтович - йому було всього 17 років. Найстаршому - Іванові Наконечному - 82.

Сьогодні ми увічнюємо людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшановуємо подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.