1 листопада 2022 року для України набула чинності Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція)
Метою Стамбульської конвенції - є запобігання насильству, зокрема домашньому, захист постраждалих осіб та притягнення до кримінальної відповідальності кривдників.
Напередодні відбулося засідання круглого столу за участю секретаря сільської ради Плиски Наталії, поліцейського офіцера громади Гори Ігоря, начальниці служби у справах дітей Щетініної Олени та директорки "Центру надання соціальних послуг" Мишко Тетяни.
Поліцейський офіцер громади провів розʼяснення щодо змісту конвенції, а саме, що норми викладені в ній захищають не тільки жінок, а застосовуються до всіх жертв насильства (чоловіків і дітей будь-якої статі) як у мирний час, так і під час дії воєнного стану, а також відстоюють права українських громадян, які постраждали від насильства за кордоном.
⠀
Учасники засідання проаналізували ситуацію в громаді, обговорили способи запобігати домашньому насильству. Спланували заходи підтримки, моніторингу та виявлення потреб, постраждалих від насильства в умовах повномасштабної війни в Україні.
⠀
Жертвою домашнього насильства може стати кожен. Потребуєте допомоги, або ж знаєте людину яка опинилася у складній ситуації?
Не мовчіть, телефонуйте:
Поліцейський офіцер громади - 097-801-71-82.
Служба у справах дітей - 0532-556839
Поліція - 102 ЦІЛОДОБОВО
Телефон Урядової “гарячої лінії” для людей, які постраждали від домашнього насильства - 15-47 ЦІЛОДОБОВО та БЕЗКОШТОВНО
Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону +38 (044) 284-19-43 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).