Буклети "Партисипація в дії"

Дата: 23.05.2023 11:40

То що ж таке партисипація? Цей термін ми пояснювали учасникам проєкту "Будуємо майбутнє разом!" простими словами. Це про⬇️

☑️«залученість», «співпричетність» або «співучасть» мешканців громади у прийнятті рішень, у суспільному житті громади.

☑️«ділитись», «поділяти», адже йдеться про те, щоб ділитися владою, повноваженнями, розділяти право на ухвалення рішень і відповідальність за майбутнє та процеси у житті громади.

Запровадження учасницьких процедур дозволяє збільшити рівень довіри до органів управління, зробити процес прийняття рішень більш прозорим і, головне, сприяє подальшій співвідповідальності усіх зацікавлених сторін у його реалізації. Тобто, партисипація сприяє прийняттю легітимних рішень – тих, які будуть визнаватися членами громади, бо вони прийняті за їх безпосередньої участі і з врахуванням їх інтересів. А ефективність партисипації напряму залежить від налагодження належної комунікації між усіма зацікавленими.

На сьогодні використовується широкий арсенал інструментів партисипації. Це громадські бюджети (бюджет участі), місцеві ініціативи, петиції,  громадські слухання, звернення громадян, консультативно-дорадчі органи, контрольно-наглядові ради, органи самоорганізації населення та багато інших.

Для зручного використання зібрали для вас інформацію про інструменти партисипації.

Знайомтеся, користуйтеся, долучайтеся до позитивних змін у своїх громадах!

***

Публікація підготовлена в рамках суб-гранту проєкту Re:Ukraine project за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації». Її зміст є виключно відповідальністю суб-грантера проєкту Re:Ukraine (ГО «Перспектива») і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

#ІАА #Прямуємо разом #EU

#Будуємо майбутнє разом!