9 листопада 2022 року — 25 річниця відзначення Дня української писемності та мови

Дата: 09.11.2022 14:00

День української писемності — прекрасний привід прочитати нову книгу українською мовою, або розмовляти весь день виключно українською (якщо ви досі цього не робили)).

А ви знали, що українська мова входить до 30 найпоширеніших мов світу?

Наша мова та її носії пройшли через періоди гонінь та придушення з боку країн, до складу яких входили території України. Лише після проголошення незалежності нашої країни українська мова отримала статус державної.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну побільшало українців, які розмовляють українською мовою вдома. Крім того, громадяни нашої країни суттєво знизили споживання російськомовного контенту, понад 40% опитаних взагалі перестали дивитися москальські серіали та слухати їхню музику.

Ми не закликаємо громадян України, які є носіями інших мов, відмовитися від свого коріння. Та знати й поважати мову країни, яку ти обрав для себе домівкою — обов'язок кожного.

Сьогодні учні навчальних закладів Новоселівської громади доєдналися до відзначення Дня української писемності та мови, написавши Радіодиктант національної єдності.

Дякуємо нашим воїнам за можливість щодня говорити, вивчати та вільно думати рідною мовою!! Завдяки вам сьогоднішній день став можливим! Зі святом!