Подбайте про безпеку! Вдягніть на одяг світловідбивальні елементи

Дата: 01.11.2022 11:00

За інформацією Патрульної поліції з 10 по 23 жовтня на вулицях українських міст загинув 51 пішохід. З них 38 – у темний час доби.

Громадяни, які керують авто погодяться, що після вимкнення вуличного освітлення помітити пішохода, надзвичайно складно.
В даній ситуації убезпечити себе ми маємо самі.

<> Для цього прекрасно підійдуть флікери. То, що ж це таке?
Звичайні світловідбивачі. На одязі вони вкрай необхідні для безпеки пішоходів, а ще допоможуть бути більш помітними на дорозі, відбиватимуть світло у сутінках, тож водії зможуть вчасно побачити пішохода та зупинити авто.

Пішохода в темному одязі, водій помічає на відстані 30-40 м. Якщо ж на дорозі ожеледиця, уникнути аварії практично неможливо. І лише маючи світловідбивачі, водій побачить людину на дорозі зі 150 м. Як кажуть експерти, світловідбивачі зменшують у 6 разів ризик аварії за участю пішохода.
Пішоходи, які мають на одязі сітловідбивальні елементи, на 85% знижують шанс потрапити в аварію. Адже водії помічають пішоходів раніше і зреагувати можуть швидше.

Якщо ви – батьки, а ваша дитина ходить до школи рано-вранці, коли ще темно, а повертається з секцій пізно ввечері, то вам насамперед слід потурбуватися про її безпеку на дорозі! Спробуємо з’ясувати, які види світловідбивачів існують. Отож:
Підвіски закріплюйте на пасок, ґудзики (краще, коли їх кілька).
Значки можна чіпляти у будь-якому місці на верхньому одязі.
Нарукавні пов’язки та браслети можна одягати не лише на руки, а й на нижню частину штанів і шапку. Крім цього, краще їх чіпляти з обох боків.
Брелоки прикріплюють до сумочок, які несуть у правій руці, ідучи назустріч автомобільному потоку. Рюкзак, відповідно, за спиною.
Сітловідбивальні нашивки та наклейки роблять зимовий одяг безпечним.

Пам’ятайте, світловідбивачів багато не буває: чим їх більше, тим краще. Навіщо так багато? Тому що аварійно-небезпечними ділянками є перехрестя, а двостороннє розміщення світловідбивача зробить пішохода помітним для водіїв, які рухаються в обидві сторони.
Ви можете зробити їх і власноруч, разом з дитиною, придбавши все необхідне у найближчому будівельному магазині чи канцтоварах.
Будьте обачні та не нехтуйте небезпекою!