Штрафи за незаконну рубку дерев

Дата: 18.08.2022 13:23

Якщо вирішили у лісі самовільно зрубати дерево - на вас очікує штраф та сплата завданих збитків, а також загрожує кримінальна відповідальність.

Так, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняку природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також правопорушник має ще сплатити завдані збитки, які залежатимуть від діаметра пня.

Правоохоронні органи визначають кваліфікацію правопорушення та можливе настання кримінальної відповідальності залежно від заподіяної шкоди.

Відповідно до примітки статті 246 Кримінального кодексу України шкода вважається істотною, якщо у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян – тобто від 24810 грн.

Інформація від Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.