Інформація від Міністерства оборони України
Шостий місяць Україна живе в умовах воєнного стану.
Будь обачні та знайте, як діяти в надзвичайній ситуації.
У разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів, необхідно:
- негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);
- негайно повідомити про знахідку в органи місцевої влади: сільську раду, поліцію, місцеву пожежну охорону за телефонами: 55-66-21, 101, 102. Не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки, інших людей;
- вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходяться поблизу, намагаючись рухатися назад по своїх слідах;
- позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де перебуває цей предмет та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей; Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гірки, мотузки, шматки матерії тощо;
- повідомити про знахідку службу порятунку за номером “101”. Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета.
Надалі очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд надзвичайників.
Категорично забороняється:
- палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де знаходяться вибухонебезпечні предмети або предмети схожі на них;
- підіймати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти та розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;
- переносити ці предмети в місця перебування людей.
Якщо ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитися до епіцентру, щоб подивитися або допомогти рятівникам. Найкраще, що ви можете зробити - залишити небезпечне місце.
Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт. У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі.
Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.
Також НАГАДУЄМО про заборону відвідування лісів громадянами на період воєнного стану.
Будьте обачні та здорові!