Нагадуємо кожному, що суворе дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю — обов’язок кожного громадянина

Дата: 19.07.2022 11:34

Насамперед відповідальність за врожай і дотримання пожежних норм під час збиральної компанії несуть керівники агропідприємств та фермерських господарств, однак і кожен з нас має свою відповідальність.

Палити, розводити багаття, застосовувати відкрите полум’я на хлібних масивах та поблизу них, а також біля скирт соломи та сіна заборонено.
Під час жнив не ходіть по тимчасово перекритим дорогам та стежкам.

Дорослі мають подбати, щоб діти не бавилися поблизу хлібних масивів.

Нагадуємо, що під час дії воєнного стану підпал чи спалення сухостою розцінюються як диверсія.
Також відповідно до статті 245 “Кримінального кодексу України” за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав або їх залишків на землях сільськогосподарського призначення чи іншими загально небезпечним способом караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк, статтею 194-1 «Кримінального кодексу України «Умисне пошкодження об’єктів електроенергетики», передбачено залежно від тяжкості наслідків, починаючи від штрафу до позбавлення волі на термін до 15 років.

Бережімо кожну українську зернину! Це не лише хліб для всієї країни, податки, робочі місця, а й можливість опиратися та перемогти нашого спільного ворога - російського окупанта.