Дата: 14.07.2022 19:27

Ситуація в Полтавському районі контролюється силами ЗСУ. І ми всі без виключень розслабилися, відчуваючи себе у відносній безпеці. Насправді війна значно ближча до нас усіх, ніж може здатися.

Днями силами територіальної оборони Новоселівської громади було знешкоджено так звану “розтяжку”.

Її встановили на території покинутої будівлі колишнього санаторію, саме в такому місці де оминути її було б складно.

Фото без описуФото без опису

Це вже друга “розтяжна” на цій місцевості від початку повномасштабного вторгнення.

Хто ж той зрадник, який її виготовив? Залишимо це питання для військових та тероборони.

Що ми самі можемо зробити, щоб вбезпечити себе та рідних?

Бути особливо уважними! У прямому сенсі – дивіться під ноги й зайвий раз не ризикувати!

НЕ ВІДВІДУЙТЕ ліси, закинуті ферми та будівлі.

Слідкуйте за тим, де перебувають ваші діти, особливо підлітки. Якщо потрібно, жорстко контролюйте їх пересування. Пояснюйте, що в країні війна, вороги, диверсанти та інші негідники серед нас, це факт.

Поговоріть зі своїми родичами та сусідами поважного віку (60+), щоб вони були обачними, не ходили до лісу збирати гриби та ягоди.

І вкотре НАГОЛОШУЄМО, не порушуйте правила комендантської години! В темну пору доби, побачити “розтяжку” чи міну неможливо, це вірна смерть.

Про те, що знайдений предмет є вибухонебезпечним пристроєм (міною) свідчить:

- характерний зовнішній вигляд та місце його розташування;

- наявність антени або приєднаних до нього дротів; - наявність розтяжки дротів або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним;

- звуки, що лунають від предмета (цокання годинника) або блимання індикаторної лампочки.

У разі знаходження мін категорично забороняється:

- наближатися до предмета;

- пересувати або брати до рук;

- транспортувати з місця знаходження;

- розряджати, кидати, бити по ній.

У разі виявлення підозрілих предметів одразу телефонуйте до Новоселівської територіальної оборони (цілодобово) за телефоном: 068-375-76-08.

Або ж викликайте рятувальників - 101 чи поліцію - 102.

Бережіть себе та родини. Ми переможемо! Слава Україні.