“У мене вкрали телефон, і тепер він у росії”, як діяти щоб захистити особисту інформацію

Дата: 05.05.2022 09:08

Експерти міжнародної IT-компанії GlobalLogic Ukraine розповіли, як захистити особисту інформацію на своїх пристроях під час війни та що робити, якщо девайс втрачено.

Як захистити дані на телефоні або ноутбуці?

1. Зберігайте дані в хмарних сховищах.

Вони мають опцію додаткового шифрування, тож зловмисник не зможе скористатись інформацією. У разі втрати девайсу користувач зможе увійти у сховище з іншого пристрою та видалити локальну копію всіх файлів.

2. Не зберігайте все в одній хмарі.

Поділіть інформацію між різними сховищами, як ICloud, Google Drive, Microsoft OneDrive тощо. Навіть у разі зламу однієї з хмар, зловмисник не отримає всі ваші дані.

3. Вмикайте двофакторну автентифікацію до соціальних мереж та інтернет-банкінгу, користуйтеся безпечними месенджерами.

У разі втрати телефона викрадач не зможе увійти до акаунту без доступу до SIM-картки, навіть якщо вгадає пароль.

Що робити, якщо пристрій все ж викрали?

!! Насамперед українцям, що втратили свої гаджети, радять заблокувати SIM-картку, яку використовували в пристрої.

!! Експерти GlobalLogic радять вивчити можливості операційної системи свого пристрою — більшість сучасних систем дозволяють віддалено видалити файли або заблокувати доступ до телефона або ноутбука.

!!  Якщо ваш пристрій викрали, обов’язково зверніться до Національної поліції України. Це можна зробити в найближчому відділенні поліції або зателефонувавши на спеціальну лінію 102. Ця інформація фіксується та допомагає правоохоронним органам у документуванні військових злочинів та притягненні до відповідальності російських загарбників.

Дізнатися більше - https://bit.ly/3FclHpX