Новоселівська територіальна громада продовжує приймати гостей з міст де ведуться активні бойові дії

Дата: 05.04.2022 14:55

У нашій громаді ще на початку російської агресії були створені дві локації, де ми маємо можливість надати тимчасовий прихисток. Це Рунівщинська амбулаторія сімейної медицини та ліцей у селі Божківське.

В обох тимчасових притулках проживають дорослі та діти з Харкова, Охтирки та Сум.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Про своє життя нам розповів найстарший член родини з Харкова. Григорій Петрович, приїхав до Божківського разом з невісткою, дружиною та онуками:

“Ми з Харкова, Салтовка. Перші днів двадцять ми думали, що все минеться. Одного разу я виходив в магазин, і наді мною пролетіла ракета, вона влучила в площу в центрі міста. Потім під час чергового обстрілу в нас повилітали вікна на балконі. Це було вдень, а уже вночі почали обстрілювати сильно. В будинок за 500 метрів від нас поцілили. Ми злякалися, особливо жінки. Діти коли були постріли падали на підлогу та закривали голову руками, це дійсно страшно.

Ми прийняли рішення лишити Харків, заради дітей. У день коли ми виїхали, в нашому під'їзді залишилося лише кілька квартир, всі інші теж поїхали.

Тільки ми сіли в машини їхати, почалися сильні обстріли. Волонтери, які нас вивозили, підганяли, розуміли, що треба поспішати.

Чи вцілів наш будинок і чи буде куди нам повернутися, ми не знаємо.

До нас усі дуже добре ставляться. На жаль немає такої книги де ми могли написати всі теплі слова, усім працівникам та жителям які нами опікуються. Директор школи, Валентина Олексіївна, нас усім забезпечила, нам нічого не потрібно.

Днями в онука було день народження, так його волонтери приїздили поздоровляли, з подарунками, смаколиками. Ми дуже розчулені таким ставленням. Нас чудово годують, сьогодні, як бачите, на обід борщ, ранком була каша з м’ясом. Хтось приніс пригостити нас малиною, мороженою, дуже смачна.

Я навіть уявити не міг, що Україна так об’єднається, що незнайомі люди будуть так підставляти плече один одному. Низький уклін усім хто допомагає".

Для гостей з інших міст, які проживають у наших прихистках, щодня готують гарячу їжу, а також за потреби кожна родина може отримати гуманітарну допомогу у вигляді: одягу, засобів гігієни, памперсів, дитячого харчування та харчових продуктів тривалого зберігання.

Просимо всіх охочих оселитися у нас, попереджати про прибуття заздалегідь кураторів напрямків.

Питання розселення:

Плиска Наталія Миколаївна (секретар Новоселівської сільської ради) 0953093770.

Гуманітарна допомога, речі першої потреби для дітей та дорослих:

Мишко Тетяна Сергіївна (директорка комунальної установи "Центр надання соціальних послуг") 0661125759.

Щетініна Олена Сергіївна (начальниця служби у справах дітей) 0663180536

Нагадуємо, що вся Полтавщина також приймає переселенців.

Гарячі лінії обласного контактного центру: 0 800 502 230, 066 846 47 59, 066 673 53 03, 050 69 27 431.

Працюють цілодобово. За цими телефонами нададуть адреси для розміщення та консультації.