Чому важливо обрати сімейного лікаря? Та як це можна зробити просто та зручно?

Дата: 21.02.2022 11:56

Мати свого сімейного лікаря, якому можна повністю довіряти,  надзвичайно важливо, адже часто він стає майже близьким другом родини, готовим прийти на допомогу. Кожен житель нашої громади має можливість обрати собі сімейного лікаря  чи дитячого лікаря для своєї дитини в одній з амбулаторій, яку буде зручно відвідувати територіально, незалежно від місця реєстрації чи місця проживання. Тож, якщо ви ще не уклали декларацію з сімейним лікарем або ж з якихось причин лікар вас не влаштовує, можна це зробити у будь-який момент.

Для укладення декларації необхідно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код, діючий номер телефону. Для укладення декларації з дитячим лікарем необхідно: свідоцтво про народження дитини, паспорт, ідентифікаційний код одного із батьків та діючий номер телефону. Щоб переукласти декларацію з сімейним лікарем, звертатися до попереднього лікаря не потрібно. Після укладення нової угоди, попередня анулюється автоматично.

У Новоселівській громаді укласти декларації з сімейними лікарями можна в трьох амбулаторіях загальної практики сімейної медицини – Новоселівська, Рунівщинська та Божківська, отримати медичну допомогу –ФАПах громади: Кованьківському, Марївському, Нестеренківському,  Ульянівському, Черкасівському. Оптимальна кількість декларацій для сімейного лікаря становить 1800 осіб, для лікаря педіатра - 900 осіб. Первинна медична допомога надається під час особистого прийому пацієнта за місцем розташування лікаря, тобто в амбулаторії, а до осіб, які самостійно не пересуваються, лікар може виїжджати після прийому в амбулаторії.

Пацієнт, який підписав декларацію з сімейним лікарем або педіатром, отримує пакет медичних послуг, гарантованих державою, безоплатно.

Лабораторні та інструментальні діагностичні дослідження, що здійснюються в амбулаторіях:

1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою (еритроцити, гемоглобін, гематокрит, тромбоцити, лейкоцити, базофіли, еозинофіли, сегментоядерні нейтрофіли, паличкоядерні, лімфоцити, моноцити);

2. Загальний аналіз сечі (колір, прозорість, реакція (pH), відносна щільність, білок, глюкоза, еритроцити, лейкоцити, епітеліальні клітини, циліндри, солі, бактерії, ацетон (кетонові тіла);

3. Глюкоза крові;

4. Загальний холестерин;

5. Вимірювання артеріального тиску;

6. Електрокардіограма;

7. Вимірювання ваги, зросту, окружності талії;

8. Швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити, виконання тесту на антиген SARS-CoV-2, за необхідності, яку визначає лікар;

9. Проведення профілактичних заходів: вакцинація, згідно з календарем профілактичних щеплень для тих осіб, які уклали декларацію із сімейним лікарем чи педіатром;

10. Вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19 виконується  незалежно від того чи має особа укладену декларацію;

11. Призначення лікарських засобів та визначення потреби в медичних виробах, технічних засобах реабілітації з оформленням відповідних документів, відповідно до вимог законодавства.

12. Виписування рецептів для отримання лікарських засобів, які передбачені програмою реімбурсації, та для пільгового забезпечення лікарськими засобами окремих груп населення за певними категоріями захворювань, відповідно до чинного законодавства;

13. Видача електронних направлень для проведення всіх необхідних клініко-лабораторних та інструментальних досліджень, консультацій лікаря та інших послуг на рівні вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Комунальне підприємств “Полтавський районний клінічний центр первинної медичної допомоги” Терешківської сільської ради  обслуговує населення Новоселівської ТГ та частину Полтавської територіальної громади, зокрема старостинські округи колишнього Полтавського району.

КП «Полтавський районний клінічний центр первинної медичної допомоги» Терешківської сільської ради

(юридична адреса: с. Терешки; фактична адреса: м. Полтава, вул. Шевченка, 7, каб. 313, 314, 305, 309)

Директор: Наталія Миколаївна Удовіченко ,  098-579-13-83;

Медичний директор:  Валентина Юріївна Петриченко, 050-519-14-76.

Пропонуємо вам ознайомитись з біографією сімейних лікарів з якими можна укласти декларацію в амбулаторіях сімейної медицини.

А також нагадуємо вам контакти мережі медичних закладів Новоселівської громади:

Новоселівська АЗП-СМ:  с. Новоселівка, вул. Олени Пчілки, 37,  завідувач Іван Вікторович Костенко, 050-718-67-84;

Фото без опису Автобіографія Івана Костенко

Божківська АЗП-СМ:   с. Божківське,  вул. 40 років Перемоги, 2Б,  завідувачка Наталія Олександрівна Пархоменко  095-519-11-76;

Фото без описуАвтобіографія Наталії Пархоменко

Рунівщинська АЗП-СМ: с. Рунівщина,  вул. Михайла Гаврилка, 23, завідувачка   Ніна Олександрівна Губенко,  068-921-63-30;

Фото без описуАвтобіографія Ніни Губенко

Фото без описуАвтобіографія Світлани Лебідь