Пам'ятаємо, вшановуємо та згадуємо усіх жителів сіл Рунівщина та Нестеренки, які загинули 78 років тому в Стешинській трагедії

Дата: 21.09.2021 15:11

21 вересня 1943 року згоріла школа у селі Стехівка (нині Грабинівка) у ній живцем було спалено сотні людей і ще сотні було розстріляно навколо школи. Загалом в ту ніч загинуло близько 1000 українців. Серед них було чимало жителів із сіл Новоселівської громади, Рунівщини та Нестеренків: жінки, люди поважного віку, діти та 460 військовополонених. Виснажені солдати й офіцери, які в нелюдських умовах насипали насип для дороги.

Відступаючи через Стехівку, нацисти зрозуміли, що ворог їм дихає в спину. Тож почали знищувати мирне населення. Заганяли групами людей в школу, розстрілювали, потім забили вікна й підпалили.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Ми не маємо права забути, що майже 1000 наших жителів не народили дітей, не закохалися, не побудували дім, не побачили як ростуть їх онуки. Вони всі стали жертвами страшної війни, яка торкнулася кожної української родини.

Ми пам'ятаємо, вшановуємо та згадуємо їх не лише цього дня! На жаль назвати кожного на ім'я не можливо, адже особи більшості загиблих досі не встановлено...

Пам'ятаймо, що лише в незалежній, міцній та суверенній державі можливо жити безпечно та гідно!