Вітаємо з Масляною!

Дата: 13.03.2021 13:32

Любімо Україну! Вивчаймо нашу історію та культуру! Та святкуймо разом наші, рідні тисячолітні свята!

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, бере свій початок ще з дохристиянських часів і символізує прихід весни, пробудження природи та початок весняного землеробства. Прихід весни ототожнювали із Сонцем, тому на Масляну готували обрядовий хліб у формі кола – млинець.

В наш час сирна седмиця не має чіткої дати святкування, адже залежить від найголовнішого християнського свята Великодня та передує семитижневому посту. На масничному тижні проводився обряд колодія – прив'язування колодки до ніг тим, хто ще без пари. А іграм і веселощам не було кінця. Тож, побажаємо вам, дорогі земляки щедрої, веселої масляної, смачних страв на столі, миру і злагоди в родині, нехай всі образи та печалі розтануть як останній сніг.