Пам'ятка для виборця

Дата: 09.10.2020 12:43

Щановна громадо! Зверніть, будь-ласка, увагу на інформацію про те, як проходитиме голосування цього року

На місцевих виборах українці, зокрема, обиратимуть голів міст, селищ і сіл. Цей бюлетень буде світло-рожевого кольору. Проголосувати можна буде за одного кандидата, поставивши позначку у квадратику біля його прізвища.

Також українці обиратимуть депутатів до місцевих рад: сільської, селищної чи міської, районної у місті, районної та обласної. Тобто доведеться заповнити ще 3 або 4 бюлетені. Бюлетень для вибору сільських/селищних депутатів буде кремового кольору, міських – світло-жовтого, районних у місті – світло-сірого, районних – світло-зеленого, а обласних – блакитного кольору. Заповнювати ці бюлетені потрібно дуже уважно.

Слід обов’язково поставити дві позначки: галочку або плюс за місцеву партійну організацію та цифру, яка позначає номер обраного кандидата. Причому цифру необхідно писати чітко і по трафарету. Хоча у ЦВК заспокоюють, що головне – аби цифру можна було однозначно прочитати. «Насправді уточненими положенням Виборчого кодексу чітко виписано, що якщо можливо встановити волевиявленість цієї цифри, яка написана, навіть якщо не по трафарету, то, відповідно, голос має враховуватися тому кандидату», – пояснив член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий. Водночас бюлетень буде недійсним, якщо не буде обрана партія, або позначки будуть не у відповідних квадратиках.

Адміністрація Новоселівської сільради