A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новоселівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Організація роботи ОСББ

Дата: 05.10.2020 12:53
Кількість переглядів: 515

У цій статті Ви знайдете інформацію про організацію роботи ОСББ

Вищим органом управління ОСББ є загальні збори. Це зустріч усіх членів ОСББ з метою різних питань щодо управління у будинку їх спільною власністю. Учасниками загальних зборів можуть бути лише власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку або їхні представники.  

До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься: затвердження статуту ОСББ, внесення змін до нього; обрання членів правління ОСББ; питання про використання спільного майна; затвердження кошторису, балансу ОСББ та річного звіту.

На загальних зборах співвласники будинку мають право визначити перелік та розміри внесків і платежів співвласників. Рішення про реконструкцію та ремонт багатоквартирного будинку або про зведення господарських споруд приймається співвласниками багатоквартирного будинку більшістю голосів.

Для керівництва поточною діяльністю ОСББ та втіленням у життя рішень, прийнятих  на загальних зборах ОСББ, обирається правління. Правління є виконавчим органом ОСББ, підзвітне загальним зборам і реалізовує рішення, прийняті загальними зборами. Членів правління обирають Загальні збори. 

Порядок обрання та відкликання членів правління, їх кількісний склад та строки обрання встановлюють співвласники багатоквартирного будинку на загальних зборах. До компетенції правління відноситься: підготовка кошторису, балансу ОСББ та річного звіту; здійснення контролю за своєчасною сплатою співвласниками внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно з законодавством; розпорядження коштами ОСББ відповідно до затвердженого загальними зборами ОСББ кошторису. Правління також займається укладенням договорів про виконання робіт, надання послуг та здійснює контроль за їх виконанням.

Які права мають співвласники? 

Співвласники будинку мають право брати участь в управлінні ОСББ у порядку, визначеному Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків» і статутом ОСББ. Вони можуть знайомитися з протоколами загальних зборів, робити з них виписки, а також одержувати інформацію про діяльність ОСББ, вимагати захисту своїх прав та дотримання співвласниками правил добросусідства. ОСББ на вимогу співвласника зобов’язане надати йому для ознайомлення всі свої фінансові звіти.

Які обов’язки співвласників?

Співвласники повинні виконувати рішення статутних органів та використовувати за призначенням приміщення, які перебувають у власності ОСББ, а саме: забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення. Обов’язковим є дотримання вимог правил утримання житлового будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм. Співвласники будинку зобов’язані своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі. Зауважимо, що статутом ОСББ можуть бути встановлені інші обов’язки співвласників.

Що стосується житлово-будівельних кооперативів, то вони  також можуть бути реорганізовані в ОСББ. Реорганізація відбувається за рішенням загальних зборів. Відповідно до статуту (положення) кооперативу збори можуть прийняти рішення про реорганізацію кооперативу в ОСББ. З моменту прийняття цього рішення зазначені збори вважаються установчими зборами ОСББ і далі проводяться відповідно до вимог Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків».

Право створення ОСББ залишається за власниками квартир, але слід усвідомлювати, що відповідальність за належний стан будинку та своє комфортне проживання в ньому належить співвласникам багатоквартирних будинків. Лише об’єднавшись, співвласники зможуть приймати рішення щодо будинку та ефективно управляти ним.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь