Краса Вільхівщинського заказника!

Дата: 24.03.2020 10:59

А чи знаєте ви щось про Вільхівщинський заказник розташований на території Черкасівської сільської ради нашої Новоселівської ОТГ?
Ландшафтний заказник розташований в межах Полтавського району Полтавської області. Його загальна площа 1030 га. Створений відповідно до Постанови Ради Міністрів УРСР від 25.02.1980 року, а відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 року заказник визначено, як ландшафтний заказник загальнодержавного значення.
У нашій громаді заказник розташований на території Черкасівської сільської ради на 618,9 гектарах землі.
Статус надано для збереження цінного болотного масиву в запалаві річки Коломак.
На території заказника гніздується рідкісний вид птахів - журавель сірий, що занесений до Червоної книги України.
Основні площі заказника зайняті заростями болотного високотрав'я з переважанням очерету. В заплаві та на терасах трапляються великими смугами листяні ліси з переважанням дерев в'яза, тополі, клена.
Вже десятки років, як на річці Коломак, що навпроти села Вільхівщина, знайшли собі домівку десятки прекрасних птахів - білих лебедів. Що весни туди повертаються зграї диких качок та гусей. Влітку відпочивальники на березі річки Коломак мають можливість спостерігати за чайками та чаплями, які звиклі до людей. Також у водно - болотному середовищі водяться такі ссавці як ондатра, видра та бобер, яких особливо багато в місцях розташування набудованих ними гребль.
Наш з вами обов'язок зберегти те, що подарувала нам природа.

Фото без опису       Фото без опису