27 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

Дата: 27.01.2020 11:19

27 січня 1945 року радянські війська звільнили табір смерті Освенцим-Біркенау, виявивши там найбільшу фабрику знищення людей на території окупованої нацистами Європи.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7. Метою запровадження цієї сумно пам’ятної дати є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.

Понад 80 держав внесли 27 січня в свої національні календарі офіційних пам'ятних дат. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. В цьому році церемонії пам'яті жертв Голокосту пройдуть як на міжнародному, так і на державному, регіональному та місцевому рівнях, а також у вищих і середніх навчальних закладах в десятках країн світу. У Новоселівській бібліотеці цього дня підготовлено тематичну виставку для вшанування пам’яті жертв Голокосту. Уроки памяті пройдуть у навчальних закладах громади.

Фото без описуФото без опису

У День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...