Співробітництво з Республікою Польща

Співробітництво між Новоселівською громадою і Республікою Польща започатковане у серпні 2018 року під час роботи над проектом «Підтримка реформи місцевого самоврядування – впровадження партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної та Західної України» для Новоселівської громади Полтавського району.

Результатом цього проекту є розробка Стратегії розвитку Новоселівської ОТГ на 2020 – 2027 рр. за експертної підтримки польських фахівців.

Продовженням взаємодії стало підписання Меморандуму про взаємодію та співпрацю між Малопольським інститутом територіального самоуправління, адміністрацією Фундації розвитку місцевої демократії (MISTiA FRDL MISTiA) та Агенцією місцевого розвитку територіальних громад Полтавського району.

Угода укладена 29 листопада 2018 р. в м. Краків наприкінці навчальної поїздки старост Новоселівської громади в рамках проекту FRDL «Підтримка реформи місцевого самоврядування – впровадження партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної і Західної України» за підтримки регіонального партнера на Полтавщині – «Фонду регіонального та місцевого розвитку «Синергія». Від польської організації його підписав Войцех Одзімек (Wojciech Odzimek), від української – Олександр Лисенко.

Головна мета співробітництва – об`єднання зусиль для розвитку й зміцнення співробітництва в підвищенні інвестиційної привабливості територіальних громад Польщі та України.

Документом передбачається координація дій, спрямована на підтримку територіальних громад під час їх реформування, сприяння розвитку територій, інфраструктури громад, міжрегіонального співробітництва, обмін інформацією щодо досвіду успішного виконання органами місцевого самоврядування своїх повноважень, надання інформаційної та консультативної підтримки органам місцевого самоврядування України, поширення використання механізмів державно-приватного партнерства, координацію роботи з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями щодо регіонального розвитку, організацію різноманітних заходів у контексті децентралізації та розвитку територіальних громад.