Підсумки конкурсу «Життя без сміття!» підведено!

Дата: 29.10.2020 13:44

Ви помітили, що наші села стали чистішими і охайнішими? Це все – завдяки старанням працівників КП «Турбота». Але не тільки! Величезний внесок у благоустрій населених пунктів внесли наші учні – учасники конкурсу «Життя без сміття!».

Протягом двох місяців тривав конкурс між учнівськими командами, які збирали відходи у своїх селах у роздільний спосіб.
Кожна команда згуртувала актив однодумців – батьків, вчителів, однокласників та односельців і розгорнула широку кампанію по очищенню навколишнього середовища від сміття.
Конкуренція між командами була високою і тому, щоб перемогти, у хід ішли різноманітні «фішки»:

• Інформували учнів шкіл і місцевих жителів про правила сортування відходів
  • Вивішували оголошення про збір вторинної сировини у пунктах прийому
  • Ходили по дворах і збирали у мешканців пет-пляшки, склотару та макулатуру
  • Організовували «суботники» і «місячники» чистоти
  • Прибирали несанкціоновані сміттєзвалища
  • Збирали ТПВ цілими родинами

І треба сказати, що результати вражаючі!
Всього зібрано понад 5,5 тонн вторинної сировини, а саме: пластику – 529 кг, скла – 3835,8 кг, макулатури – 1168 кг та 3 кг поліетилену.

Пластик

Скло

Макулатура

Поліетилен

ВСЬОГО

"Зелені вітрила"

630,8

1095,8

"Еколог"

"ЕкоЛідери"

ВСЬОГО

3835,8

5535,8

Отже, переможцем конкурсу є команда "Еколог" Рунівщинської школи, яка  зібрала найбільше вторинної сировини – 4304 кг! На другому місці – "Зелені вітрила" Божківського НВК – 1095,8 кг. На третьому місці – "ЕкоЛідери" Новоселівської школи – 136 кг.

На жаль, у зв’язку з карантинними обмеженнями ми не можемо разом зібратися, щоб розказати про свої досягнення, поділитися враженнями і нагородити учасників конкурсу.
Тому надаємо результати в онлайн режимі. Усі команди надали презентації своєї роботи і результатів. З ними Ви можете ознайомитися нижче:

Екоклуб "Зелені вітрила" Божківського НВК
"Еколог" Рунівщинської школи
"ЕкоЛідери" Новоселівської школи

Ознайомивщись із наданими матеріалами, конкурсна комісія прийшла до висновку, що кожна з команд заслуговує на грошову винагороду:
3 тис. грн.  – за 1-ше місце
2 тис. грн. – за 2-ге місце
1 тис. грн. – за 3-тє місце.
Найближчим часом будуть виділені кошти з місцевого бюджету для заохочення учасників конкурсу.

Що ж ми отримали в результаті проведення конкурсу?
1)    чисте довкілля: узбіччя доріг, лісосмуги, території населених пунктів, місця відпочинку
2)    3 пункти прийому вторинної сировини в селах Божківське, Рунівщина, та Новоселівка
3)    згуртовані команди
4)    а головне: учні навчилися працювати в команді, організовувати свою роботу, приймати рішення та мислити креативно. Ці навики обов’язково знадобляться їм у подальшому житті!

Висловлюємо щиру вдячність:

• керівникам команд – за потужну організаційну роботу
  • нашому партнеру – ГО «Полтава без сміття», учасники якої забирали на переробку зібрану вторинну сировину з пунктів прийому.

Тут можна переглянути ВІДЕО про конкурс.

Дякуємо усім учасникам конкурсу! Кожен з Вас – переможець! Завдяки Вам наша громада стає чистішою. Бажаємо успіхів та нових здобутків!